Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Identyfikacja przedmiotów (Item Identification)
Identyfikacja PrzedmiotówNiegdyś wojownicy, magowie, łucznicy i wszyscy którzy tylko mogli, zabijali pradawne stworzenia, często chroniące skarbu i dawali się ponieść pokusie by sprawdzić cóż za skarby trzymał w swym legowisku dany stwór. Znajdywano biżuterię nasyconą magią, bronie, zbroje, wszystko co tylko było możliwe, jednak... jak poznać ich właściwość, skąd mamy wiedzieć czy nie są one przeklęte. Dlatego właśnie ludzie zwracają się do mnie. Nazywam się Liliana, w Angloow za niewielką opłatą zapraszam do siebie wszystkich poszukiwaczy skarbów, którzy potrzebują bym oceniła właściwości przedmiotu... Czasem przynoszą do mnie śmieci, jednak niekiedy zdarza się bardzo wyjątkowy przedmiot. Jednak nie jest to jedyny sposób na zarobek, mam także drugi, o którym nie wiedzą wszyscy, który jest baardzo, ale to baaardzo drogi. Otóż czasem ważne osobistości, mające dość pokaźny majątek przynoszą do mnie przedmioty niemagiczne, bym zaklęła je wykorzystując swoją wiedzę o przedmiotach, moc magiczną oraz kamienie zaklinania, które bardzo trudno znaleźć. To jest powód, dla którego ta dogodność jest taka droga. Jednak jeżeli kogoś stać na to, nie będzie oszczędzał na moich usługach...

Identyfikacja przedmiotów jest to umiejętność przydatna każdemu szanującemu się poszukiwaczowi skarbów. Skrzynia może być pełna broni, zbroi czy biżuterii, ale żeby przekonać się, czy mają one atrakcyjne właściwości magiczne, należy je zidentyfikować.

Dodatkowo Identyfikacja dodaje +1 na każde 20 punktów skilla (maksymalnie do +5 dla 100 umiejętności; 120 nic nie zmienia) do minimalnego progu nasycenia właściwości przy korzystaniu z narzędzi runicznych.

Jest to umiejętność niezbędna każdemu Mistykowi, bowiem czary mistycyzmu opierają swą siłę na Identyfikacji w podobny sposób co czary maga na Analizie Inteligencji.

Dodano: 2007-05-25
(Ostatnia Zmiana: 2023-05-09)