»Nieco informacji o kanale IRC - #uoclone - Oficjalna Strona UOClone Shard: Tajemnica Edari

Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Nieco informacji o kanale IRC - #uoclone
Odicjalny kanał shardu: #uoclone na serwerach forestnet`u (adres irc.forestnet.org).

Konfiguracja i instalacja klienta IRC – mIRC (dla Windows)

Przygotowaliśmy dla Was najnowszą gotową i skonfigurowaną wersję klienta sieci IRC (Internet Relay Chat), którą możesz pobrać tutaj. Tym, którzy jeszcze nie mieli styczności z tym typowym, klasycznym komunikatorem pragniemy wyjaśnić krótko zasady i działanie IRC.
IRC to wygodne narzędzie komunikacji stawia na tekst, a nie grafikę czy dodatkowe funkcje (choć przesyłać pliki można). Nie ma tu graficznych emotikonów, a jego budowa przypomina nieco chat. Pokoje rozmów są nazywane tutaj kanałami i oznaczone są symbolem hash # przed nazwą np. #uoclone. W kliencie IRC jakim jest mIRC po połączeniu zawsze mamy jedno okno główne tzw. status, na którym wyświetlane są informacje o połączeniu i akcjach oraz okna poboczne, gdzie każde odpowiada otwartemu kanałowi lub rozmowie (query).
Specyficzną rzeczą w IRC są komendy, polecenia rozpoczynające się od znaku ‘/’. Możemy je napisać w dowolnym oknie, a ich zawartość nie będzie wyświetlana na kanale/oknie prywatnym.
Podstawowe polecenia:
/nick nowy_nick – zmienia dotychczasowego Nicka
/join #nazwa – powoduje wejście na kanał #nazwa
/part – zamyka okno kanału, wyjście z kanału
/me – przekazuje informacje o naszych „czynnościach”, jest jak *tekst* w UO np. /me się śmieje będzie wyświetlone jako * się śmieje.

Możecie również wejść TUTAJ i bezpośrednio z www wejść na nasz kanał.

Zasady na IRC`u

Jak to zwykle bywa obowiązują na # pewne zasady, zostały ustalone przez użytkowników kanału.

1. Wchodzenie na priv z opem bez pytania i uzyskania zgody na # będzie karane, nie przestrzeganie znaczników: NA, AW, DND, itp. również.

2. Błędy jakie zostaną znalezione na UO-C musza być zgłoszone któremuś z GM (lista członków ekipy w dziale EKIPA).

3. Każdy posiadacz konta na UO-C jest zobowiązany do zapoznania się z mechaniką/obsługą gry (przejrzenie instrukcji do UO, wersja elektroniczna dostępna na www clone, czytanie www oraz forum). Pytania o rzeczy tam się znajdujące będą zwykle ignorowane. Wykażcie się aktywnością!

4. GT (game talk - rozmowa o grze) jest dozwolony, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. zgłoszenie buga na IRC. Sprawy dot. gry załatwiamy na kanale #uoclone-gt

5. Osoby z opem nie koniecznie są GM`ami w grze!

7. Oczywiście obowiązuje również zachowanie kultury rozmów i szacunku dla rozmówców.

Łamanie powyższych zasad może zostać ukarane wg uznania operatorów kanału. Od upomnienia przez kicka aż do bana.


Dodano: 2006-02-03
(Ostatnia Zmiana: 2016-08-26)