Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Pałac Paroxysmusa


Niegdys antyczne miasto, dziś jedynie zgliszcza pogrzebane głęboko pod zawałami. Zniszczone przez mroczną magię centrum starożytnej kultury i przepychu zasiedlone jest teraz przez sprawcę tego upadku - demona Paroxysmusa. Otaczając się skarbami o wielkiej mocy czerpie z ich enrgii i roztacza swe zniszczenie na pobliskie okolice. Co na prawdę stało się w tym miejscu, nikt już nie pamięta jednak starożytna magia utrzymująca demona przy życiu jest niezłomna i wieczna. Można go pokonać jednak nigdy zgładzić... a pokonany powróci pełen jeszcze większej żądzy zniszczenia. Czy Twa chciwość zapędzi cie w zakamarki jego "pałacu" ? Może uznasz, że warto spróbować uwolnić świat od potwora raz na zawsze ? Kto wie moze ci sie uda...

By dostać się do podziemi należy kupić za 5 tysięcy monet (autoquest) specjalną linę od szabrownika przed wejściem do lochów.
Paroxysmus jest jednym z bossów czyli tak zwanych władców podziemi. By go przyzwać należy odnaleźć 4 przedmioty-klucze i złożyć na ołtarzu-podziemi.
Ołtarzem podziemi jest ofiarny kocioł na końcu jaskiń a klucze to przeżarte przez szlam:
głowa, noga, tors i śledziona jakiegoś nieszczęśnika pożartego przez potwory.
Klucze można zdobyć z:
Kupić od psecjalnego NPC Starej Wiedźmy za grudki żółci zdobywane ze żrących szlamów. - 3 klucze.
Z demona Putrifiera - 1 klucz.

Powodzenia !
 

Dodano: 2010-02-07
(Ostatnia Zmiana: 2016-02-16)