Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Farby do statków

         - Panie! Pytam Ja sie co to jest psia mać!? - Krzyk człowieka przerwał coporanną ciszę w porcie
morskim.
- To miał być czerwony statek i czarne żagle! Jak on teraz wygląda? ja sie pytam jak Ja!?
Szanowany korsarz postrach czarnych bander mam pływać na statku o takim kolorze? nawet dziewki z bordelu minocyjskiego by takim nie pływały ! To skandal! Nie za to płaciłem tyle złota! Prosze mi tu zaraz nasycić ten kolor albo porozmawiam sobie z jego mościm panem Bigglesby o tym jaki z ciebie "wspaniały" malarz!
- Ale co sie pan tak drzesz! - Odburknął malarz. - Toż to jeszcze nie gotowy jest kolor a Mości tu przychodzi i drze sie że różowy statek ma?
- Bo mój drogi mościu statek miał być gotowy na wczoraj! - Tarnef ze złości zaczął już wymachwiać rękami we wszystkie strony
- Co sie odwlecze to nie uciecze Panie Tarnef... Piraci nie zające nie uciekną... Oj gdyby tak było łatwo. - staruszek z pojeminikiem pełnym farby rozłożył bezwiednie ręce.
- Moja załoga już od tygodnia nie złupiła ani złotej monety... Jeśli dzisiaj nie wypłyniemy to prędzej mnie złupią niżli by mieli czekać... To wygłodniałe wilki mości malarzu a ja chętnie powiem im kto jest owieczką w tym porcie - Tarnef puścił ukradkiem oczko do malarza po czym obrócił się na pięcie i odszedł w stronę taweny.
Malarz przełknął ślinę wiedząc co go może spotkać gdy statek nie spełni oczekiwań największego korsarza wód sosaryjskich
- Szybciej z tym malowaniem Panowie! - Wykrzyczał pełen strachu - I nie rozcienczać mi tej farby z wodą... Nie tym razem znaczy się... - dodał ciszej na koniec
 

W Porcie Morskim znajdziemy NPC – Malarza Statków, u którego za niewielką cenę (około 6 tysięcy) można kupić farby do okrętów. Każda z nich posiada 3 odcienie, wyjątkiem jest farba szara, która posiada 5 odcieni. By ją nałożyć na nasz statek należy kliknąć na nią 2x i wskazać dowolny element statku (np. maszt, ster, linę cumowniczą czy ładownię). Można również zwiększać intensywność barw poprzez nałożenie kolejnej warstwy farby, czy usunąć ja całkowicie używając ‘Boat Paint Remover’, który dostępny jest również o Malarza. Farby te można zastosować jedynie na okrętach, klasyczne łodzie oraz łódka wiosłowa nie będą przyjmowały barw. Uwaga: efekt nie jest permanentny i co tydzień kolor farby będzie blaknął o jeden odcień.

Możemy wybrać jeden z 8 podstawowych kolorów przedstawionych w poniższej tabeli.

Niebieska Odcienie farby niebieskiej
Zielona Odcienie farby zielonej
Oliwkowa Odcienie farby oliwkowej
Pomarańczowa Odcienie farby pomarańczowej
Czerwona Odcienie farby czerwonej
Fioletowa Odcienie farby fioletowej
Żółta Odcienie farby żółtej
Szara Odcienie farby szarej

Dodano: 2010-12-11
(Ostatnia Zmiana: 2014-02-03)