Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Wizja Postaci
UOClone: TE jest serwerem RPG a co za tym idzie organizowane są questy i eventy. Żeby scenariusz przygody był na prawdę ekscytujący i zapewniał dobrą zabawę tak mistrzom gry jak i graczom potrzebne jest zrozumienie dążeń, historii i charakteru postaci przez obie strony. Tworząc postać budujemy unikalną osobowość z określonymi celami w życiu a następnie ją odgrywamy. Właśnie dlatego na naszym serwerze istnieje możliwość nadesłania wizji swojej postaci. Jest ona nieobowiązkowa.

Wizje postaci należy przesyłać na wizjaUOClone@gmail.com. Taka koncepcja powinna zawierać:

1.Login oraz imię postaci.

2. Historię postaci -
Pamiętajcie jednak, że historia ma trzymać się kupy i być w realiach naszego świata. Tworząc historię nie robimy postaci znanych na cały świat i/lub zajmujących ważne stanowiska polityczne bo wszystko musimy osiągnąć sami poprzez grę a nie nagłe pojawienie się w świecie "gracza-księcia", który w praktyce jest sztuczną i nierealną kreacją.

3. Opis jej charakteru -
Określając charakter postaci bierzcie pod uwagę to, że tak właśnie będziecie musieli go odgrywać i na takie odgrywanie będą liczyli mistrzowie gry. Jeśli stworzycie postać o charakterze tylko na papierze a w grze nie będzie ona odgrywana to MG będą traktować tą postać jak by w ogóle nie była przesłana jej wizja.

4. Cele i dążenia -
Każdy do czegoś dąży, każdy coś chce osiągnąć i każdego coś motywuje w życiu. Nasze postacie podobnie powinny mieć własne cele i starać się je osiągnąć.

5. Koncepcje odgrywania -
Parę słów o sposobie odgrywania postaci w grze względem opisanego charakteru.

Jako że ktoś to musi czytać, prosimy o zmieszczenie się z całością w 2 kartkach A4 oraz pisanie całości językiem "treści" a nie w formie opowiadań. W takiej wizji chcemy jak najwięcej treściwych informacji.

Każda koncepcja podlega procesowi akceptacji przez MG i w razie niejasności zostaniecie poinformowani na maila, z którego poślecie koncepcje, o naszych uwagach. Nie mamy nic przeciw płynnym zmianom celów i dążeń postaci pod wpływem zdarzeń w grze ale jednocześnie chcemy zaznaczyć, że ciągłe zmiany koncepcji i słanie co chwile nowych będzie równoznaczne z ich odrzucaniem. Posłana wizja jest do wglądu tylko dla mistrzów gry i będzie wykorzystana jedynie w celach rozgrywki na UOClone: TE.

Dodatkowo możemy chcieć grać niestandardową rasą ( czyli taką jakie mechanicznie u nas nie ma np. gnom, niziołek itp.). W takim wypadku tworzymy wizję pod tą rasę a w grze w komnacie ras ZAWSZE tworzymy postać człowieka. Po akceptacji takiej wizji przez MG i pokazaniu, że potrafi się  odgrywać opisane założenia jest możliwość wykupienia rasy (zmiana nazwy rasy z "człowiek" na tą z wizji) za 10 punktów z konta ( w tym przynajmniej 5 za klimat).

Przesłanie poprawnej koncepcji postaci oraz posiadanie wypełnionego opisu wyglądu postaci w grze będzie równoznaczne z wyrażeniem chęci brania udziału w scenariuszach tworzonych z myślą o mniejszej ilości graczy(questy a nie globalne eventy)

Dla mniej doświadczonych graczy RPG pomocne mogą się okazać poniższe linki do koncepcji kilku postaci. Chociaż dotyczą one innego uniwersum to dobrze obrazują zasady kreacji ciekawych bohaterów (chociaż my prosimy o inną formę - bez opowiadań):


http://wfrp.polter.pl/Klaus-Glauber-straznik-miejski-c21792
http://wfrp.polter.pl/Sebastian-Voltz-c21917
http://wfrp.polter.pl/Godric-Sebastian-Reinhof-c22164


Dodano: 2013-10-02
(Ostatnia Zmiana: 2016-09-23)