Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Akademia Księżycowego Blasku
Akademia Księżycowego Blasku jest stowarzyszeniem trzymającym pieczę nad naukami magicznymi i prawami magii jaką znamy. Mająca swą siedzibę w rzeczonej Akademii na zachód od miasta Moonglow, utrzymuje niepodzielną władzę nad całą Wyspą Magów.
Ekonomia wyspy kręci się w koło handlem ziołami, alchemią oraz usługami magicznymi a liczne kontrakty na wynajem magów bojowych zapewniają stabilne stosunki polityczne.
Pomimo politycznego charakteru organizacji, Akademia Moonglow jest przede wszystkim największą na świecie uczelnią i skarbnicą wiedzy o magii. Rok w rok uczniowie i adepci sztuk magicznych ze wszystkich krańców Edarii ściągają na uniwersytet by poszerzać swą wiedzę i szkolić swe umiejętności. W celu szerzenia wiedzy magowie z Akademii utrzymują swych wysłanników w większości miast a niezwykłą rzadkością jest by ktoś poznawał tajniki magii bez wiedzy i nadzoru przedstawiciela Akademii.

Organizacja ma ścisłą hierarchie władzy. Na samej górze znajduje Arcymag podejmujący ostateczne decyzje. Tuż poniżej jest trzech Magów Wyższego Kręgu oraz Hierofant Dawnych Bogów. Nadzorują oni kolejno piony nauk o magii żywiołów, alchemii, klątwach i magicznych reliktach oraz magii leczniczej i historii dawnych bogów.
W mniej ważnych sprawach głos zabierać mogą także profesorowie nauczający na uniwersytecie oraz sami magistrowie magii. Oczywiście prócz zaangażowanych w życie kolegium, są także adepci jedynie pobierający nauki a nie mający formalnych funkcji w Akademii.

Miasto Księzycowego Blasku:
Miasto zbudowane na podwalinach magii i pradawnej wiedzy zwane potocznie „Miastem Magów”. Prowadzą tu swe przybytki liczni zielarze i alchemicy a pracownie magiczne i warsztaty skrybów mają zaopatrzenie jak nigdzie indziej.
Przez bajkową wizję miasta przepełnionego mistyczną energią przebijają się jego szarzy mieszkańcy, którzy jak w każdym mieście prowadzą swe małe zakłady rzemieślniczo-usługowe.

Ciekawe miejsca:
Uniwersytet  – Zwany także Kolegium Magii, znajduje się w zachodniej części wyspy. Jest miejscem pobierania nauk wielu młodych adeptów.

Zajazd Magika - Jedyna w mieście gospoda w wolnymi pokojami. Przyjezdni chcący spędzić dłuższy czas w tym mieście mają zwyczaj zatrzymywać się w tym nasyconym magią przybytku.

Teleskop – We wschodniej części wyspy znajduje się niepowtarzalne cudo łączące w sobie inżynierię z magią. Wydawałoby się, że obserwacja konstelacji to jego jedyne zadanie ale powiadają, iż tylko magowie z kolegium wiedzą do czego tak naprawdę służy.

Ogród Zoologiczny – Na samym środku wyspy znajduje się miejsce, gdzie podziwiać można stworzenia z czterech stron świata, bezpiecznie zamknięte na wybiegach dla uciechy zwiedzających. Krążą plotki, że pomimo środków bezpieczeństwa zniknęło tam już paru nieostrożnych gapiów.


Znane osobistości:
Agmus Siwy – Arcymag Akademii Księżycowego Blasku
Amadeus Bler – Hierofant Dawnych Bogów
Alicia Keenington – I Mag Wyższego Kręgu, odpowiedzialna za pion magii żywiołów.
Theus Sędziwy – II Mag Wyższego Kręgu, odpowiedzialny za pion alchemii.
Sanis Pokorny – III Mag Wyższego Kręgu, odpowiedzialny za pion klątw i magicznych reliktów.
Gaston – osobisty służący Agmusa Siwego.
Zrighar - wierny sługa i uczeń Theusa Sędziwego
Lethia Rims - uczennica Sanisa Pokornego, zapatrzona w niego czarodziejka Niższego Kegu.
Ruldan Przebiegły - niezyjący już arcymag. Postać, która zapisała się na kartach historii Akademii. Arcymag Pionu Magii Żywiołów. Ekscentryczny i złosliwy mag, którego eksperymenty i tajemnice do dziś rozsiane są po całych Krainach. Jego uczennicą była Alicia Keenington.

Znane relacje wobec innych organizacji:
Korona: Przyjazne
Liga Kupiecka z Ocllo: Przyjazne
Wschodnia Kompania Handlowa: Przyjazne
Wolne Marchie: Przyjazne
Niezależne Miasto Vesper: Przyjazne
Wolne Miasto Magincia: Przyjazne

Dodano: 2014-02-16
(Ostatnia Zmiana: 2023-09-14)