Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Wolne Marchie
Wolne Marchie obejmują ziemie w koło Yew oraz Skara Brae. Podupadłe miasta utrzymują się dzięki eksportowi drewna, skór a przede wszystkim żywności i wina. Pomimo trudności z jakimi borykają się Marchie, jak do tej pory udało im się zachować niezależność. Wynikać to może bardziej z niedostępności i dzikości owych regionów niż z samych starań ich władców. Podobno gdzieś pośród rozległych lasów Wolnych Marchii leżą ziemie elfów.

Yew:
Marchia Yew to dzikie, niecywilizowane tereny z zarośniętymi i niebezpiecznymi traktami. Wśród tutejszych mieszkańców wciąż żywe są opowieści o złu mieszkającym w ciemnych lasach i dawnych bogach a watahy wilków wdzierające się do chat mroźnymi zimami wciąż stanowią zagrożenie. Okolice słyną z wielkich, starych drzew, od których to zresztą wywodzi się nazwa całego regionu. Ludzie są tu twardzi, nieufni i zabobonni ale honorowi i poczciwi w obyciu i ponad wszystko oddani swemu panu, Margrabiemu Zygfrydowi de Welt.

Ciekawe miejsca Yew:
Krypty Yew – O otoczonych złą sławach kryptach na północ od Yew, krąży niejedna legenda. Jedynie najodważniejsi lub najgłupsi z miejscowych zapuszczają się w tamte rejony.

Opuszczony Fort – Fort Yew, niegdyś warowna forteca. Z miejscem tym wiąże się niechlubna historia Aurory Eizebetch - Mistrzyni Magii Powietrza, która obrała fort na miejsce swych eksperymentów i sprowadziła na całą okolicę niebezpieczeństwo w postaci potężnego dżina powietrza. Obecnie podniszczony i zaniedbany fort wieje pustkami i straszy podróżnych swym ponurym cieniem jaki rzuca na okolice.

Orcze kopalnie – Na południowym wschodzie, u podnóża gór, znajdują się wejścia do kopalni dawno opanowanych przez orki. Jak głosi plotka, uciekając górnicy pozostawili za sobą ogromne zapasy drogocennych kruszców czekające na nowych właścicieli.
Najwyższym odznaczeniem Wolnej Marchii Yew jest tak zwana "Zielona Strzała z Yew" przyznawana za szczególne osiągnięcia lub przysłużenie się miastu.

Skara Brae:
Marchia Skara Brae to przygnębiające miejsce. Na wpół wyludnione, zaniedbane miasto i pola uprawiane niewolniczą pracą jego mieszkańców. Zastraszony lud jest całkowicie podległy swej okrutnej pani Margrabinie Eleonorze de Welt, wcześniej de Karte. Do dziś wielu zastanawia się jak taki dobry człowiek jak Margrabia Zygfryd mógł pojąć za żonę kobietę tak zimną i bezwzględną.

Ciekawe miejsca Skara Brae:
Prom – Do miasta nie prowadzi żadna droga lądowa. Jedyny sposób na dotarcie na wyspę to skorzystanie z księżycowej bramy lub podniszczałego promu.

Labirynt – Na wschodnich krańcach marchii leży labirynt z żywopłotu. Niebezpieczne to i zdradliwe miejsce, pełne różnego rodzaju stworzeń i zapomnianych budowli. Miejscowi mawiają jakoby margrabina miała niegdyś w zwyczaju przechadzać się między żywopłotami wraz ze swymi kochankami, jednak z owych przechadzek wracała już tylko ona…


Znane osobistości:
Zygfryd de Welt – Margrabia Yew
Eleonora de Welt – Margrabina Skara Brae
Hans Maff – Komtur straży przybocznej margrabiego.
Gradia - służka margrabiny

Znane relacje wobec innych organizacji:
Akademia Moonglow: Przyjazne
Korona: Neutralne
Niezależne Miasto Vesper: Przyjazne


Dodano: 2014-02-16
(Ostatnia Zmiana: 2022-02-19)