Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Skradanie się (Stealth)

Skradanie sięDeszcz skapywał gęstymi kropelkami do rynny a wieczór chylił się ku zachodowi gdy gwiazda Shimerey pojawiła się na nieboskłonie. Umire znał świetnie tą gwiazdę i dobrze wiedział co symbolizuje...?owy! Nie takie zwykłe łowy jakie robią sobie mieszczuchy, lecz prawdziwe łowy.. no nazwijmy rzeczy po imieniu-kradzież. Wyruszył więc prędko ze swej kryjówki i zmierzał prosto do długo oczekiwanego miejsca...pałacu Lorda Blacthorna...
Umire był złodziejem numer 1 w mieście zarówno w cichym chodzie, bezszelestnym mordowaniu jak i również z dość zwinnymi rękoma potrzebnych w tym zawodzie a gwiazda wschodząca raz na 5 lat sygnalizowała rozpoczęcie długo oczekiwanej akcji. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Złodziej przejrzał szybko mapę, przypomniał sobie plan po czym szybkim ruchem wdrapał się na mury na wcześniej założonej linie. Wszystko szło świetnie. Dzięki umiejętności poruszania się prawie niewidocznym bez problemu omijał straże, rozbrajał pułapki i tak niewidziany przez niczyje oko dostał się do skarbca. Chwilkę pogrzebał w skarbach po czym wyjął i założył na palec długo oczekiwany przedmiot. Pierścień...
Legenda krążyła, że klejnot czyni swego pana niewidzialnym dla ludzkiego oka... Zadowolony więc z powodzenia misji Umire zaczął spokojnie opuszczać budynek...
Wszystko szło bezproblemowo i w końcu dotarł do liny... Lecz jej nigdy w życiu nie dotknął... Wszystko zdarzyło się w jednej sekundzie. Myśli złodzieja zostały wyssane w nicość, a jedyne co było słychać w koło to głos mówiący: "Teraz jesteś MÓJ" , po czym wszystko ucichło a złodziej bez słowa wrócił do zamku.
Słuch o nim doszczętnie zaginął, lecz z czasem zaczęły krążyć plotki, że jest teraz prawą ręką Blackthorna, i to nikt inny jak "Ciemny lord", który zmienił go zupełnie. Jednak prawdę jak było naprawdę wiedzą tylko oni...

Stealth ( Skradanie się)
% UmiejętnościMaksymalna możliwa ilość kroków
10 2
20 4
30 6
40 8
50 10
60 12
70 14
80 16
90 18
100 20
110 22
120 24


- Ta umiejętność pozwala ci chodzić podczas bycia ukrytym.
- Zanim użyjesz tej umiejętności musisz być ukryty.
- Jeżeli spróbujesz chodzić podczas bycia ukrytym automatycznie używasz umiejętności Stealth jeżeli jej procentowa wartość równa jest 25 lub mniej.
- Kiedy skończy ci się dostępna ilość kroków podczas skradania (Stealth) postać automatycznie próbuje użyć ponownie tej umiejętności bez opóźnienia.
- Możesz biec podczas skradania się, ale przez to możesz wykonać tylko połowę maksymalnej ilości kroków.
- Jeśli biegniesz podczas skradania to kiedy skończy się ilość kroku postać staje się widzialna.
- Im cięższą zbroję nosisz, tym ciężej jest użyć skradania.
- Skradanie jest to ciężka umiejętność, gdyż postać musi nosić coraz lepsze i cięższe zbroje by umiejętność rosła. W zwykłych ciuchach możesz ćwiczyć do 65%, lecz powyżej tego potrzeba coraz cięższych żeby zyskiwać procenty.
- Jeżeli jednak nosisz za ciężką zbroje to nie będziesz w stanie się skradać.
- Nie możesz uczyć się ani używać tej umiejętności dopóki nie będziesz mieć przynajmniej 80% w umiejętności Hiding. Dlatego też nie możesz zaznaczyć tej umiejętności podczas tworzenia postaci.
- Próba skradania, która zakończy się porażką powoduje odkrycie (Unhide) naszej postaci.
- Jeżeli ktoś stanie na Tobie, kiedy się zakradasz otrzyma informacje : "You shove something invisible".
- Zakradający się gracz ciągle może być wykryty przez umiejętność tropienia (Tracking).
- Podczas zakradania się obok innych graczy lub potworów istnieje szansa, że zostaniemy wykryci. Powstaje ona poprzez porównanie umiejętności Stealth i Zręczności skradającego się przeciwko umiejętności Detect Hidden mijanego wroga.
- Dla dobrych wzrostów umiejętności, podczas ćwiczeń spróbuj nosić następujące zbroje:

Wzrost umiejętności Stealth
% UmiejętnościTrening
0 - 25 Naucz się umiejętności od NPC
25 - 60 Normalne ubrania
60 - 80 Zbroja skórzana
80 - 120 Zbroja ćwiekowana

Dodano: 2006-02-04
(Ostatnia Zmiana: 2021-02-13)