Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Relikty

Z cyklu manuskryptów:

„Ciekawostki z biblioteki Edaryjskiej”

"Eony czasu temu, zanim cywilizacja Edarian została zniszczona, była jedną z najliczniejszych i najbardziej rozwiniętych w całych Krainach. Jeśli wierzyć niektórym zapiskom, nagły upadek Edarian, był skutkiem gwałtownego i dość niespodziewanego ataku nienasyconych Leviathanów, które dosłownie pożarły nie tylko ludzi, ale także edariańskie skarby zwane obecnie skarbami z otchłani oceanów. Niezależnie od tego jednakże, jaki był powód zniknięcia Edarian, faktem pozostaje, iż ich życie codziennie, rytuały, religia i wierzenia pozostają do dzisiaj obiektem ciekawości i licznych poszukiwań. W tym miejscu nadmienię, iż jedną z ciekawostek zyskującą coraz szersze poparcie jest twierdzenie, iż Edarianie jako lud nasiąknięty w największym stopniu ze wszystkich znanych dotąd cywilizacji - pierwotną, krystaliczną mocą Edari, zdolni byli do tego, by konstruować wyjątkowe rzeczy. Zwolennicy tej teorii twierdzą, iż każdy z Edarian w jakimś stopniu potrafił tworzyć niepowtarzalne, unikatowe i muśnięte mocą przedmioty, zbroje a nawet broń. Jaką mocą ? Na czym rzekoma magiczność miałaby konkretnie polegać? Tego do końca nie wiadomo, jednakowoż przypuszcza się, iż nie rozchodzi się tu jedynie o unikalne barwy, czy kształty. Wśród entuzjastów i pasjonatów edariańskiej cywilizacji, utarło się nazywać owe przedmioty Edariańskimi Reliktami. Zaiste piękna to ! i działająca na wyobraźnię nazwa, ale przecież żaden, podkreślam żaden szanujący się badacz ani uczony mag, nie będzie traktował tej teorii inaczej, niż jako miłej dla ucha ciekawostki opowiadanej w karczmie przy zimnym piwie i ciepłej kobiecie obok.

To jednakże co wydaje się naprawdę pasjonujące i warte przytoczenia, to niezwykłe umiejętności kaligraficzne edariańskich piśmienniczych. Co ciekawe, nawet wojownicy, wojowniczki i tzw. strażniczki edariańskie – wszyscy oni również potrafili tak pięknie pisać ! Czyż to nie jest doprawdy ekscytujące? Niezwykła dbałość o każdy szczegół ... *dalszy tekst jest zamazany i masz wrażenie, że bynajmniej nieprzypadkowo*"


zami


Relikty, czyli "pomniejsze artefakty" stanowią dopełnienie systemu zwykłych artefaktów i dają graczom możliwość zdobycia ciekawych przedmiotów  (choć nie tak dobrych jak artefakty) bez potrzeby zbierania całej grupy na długie wyprawy.

Fabularnie każdy z reliktów to dobrze zachowany efekt edariańskiego rzemiosła dawno zapomnianego i powoli odkrywanego na nowo. Z tego też powodu znacznej części reliktów nie da się naprawiać. Można je za to ubezpieczać korzystając z Błogosławieństwa Nebra.

Oczywiście tak jak w przypadku artefaktów nie wszystkie relikty da się zdobyć z jednego źródła ale wyjaśnienie tej części zostawiamy już wam i waszym poszukiwaniom.

Relikty możemy zdobyć z:

  • Zapomnianych Krypt (Doom)
  • Lochów Khaldun
  • Zleceń Myśliwskich
  • Polowania na Leviathany
  • Aukcji Kompanii Handlowej z Nujel'm
  • Aukcji Ligi Kupieckiej z Ocllo
  • Derry Pazurzasty

Szansa na znalezienie reliktu waha się  w zależności od siły potwora z którym walczymy.

 

Oprócz tego Relikty można zdobyć z systemu Automatycznych Aukcji NPC oraz AutoEventu Przeklęty Tydzień.
elfu
Dodano: 2015-07-22
(Ostatnia Zmiana: 2023-11-26)