Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Konsorcjum Talara
"Dawnymi czasy istniała pewna grupka poszukiwaczy przygód. Przemierzyli oni cały świat, penetrowali lochy i ruiny, odnajdywali zaginione wraki statków. Gdy wreszcie dopadła ich starość, uniemożliwiająca dalszy awanturniczy tryb życia, zajęli ruiny nieopodal Trinsic, by założyć w nich tytułowe Konsorcjum i czerpać zyski ze zgromadzonych przez siebie dóbr. Zaczęli bić własną walutę, za którą podróżni mogli wymieniać towary w ich kantorze, handlować zgromadzonymi kosztownościami i drogocennymi przedmiotami. Kto wie, jakie skarby mogą mieć jeszcze do zaoferowania?"

HalrandKonsorcjum Talara jest organizacją NPC skupioną wokół handlu ciekawymi i użytecznymi towarami. Posiadają własną walutę - Talary Konsorcjum i jedynie za nią można nabyć dostępne u nich towary.

Talary można zdobyć w kantorze wymieniając na nie duże klejnoty (1 za 1 talara) oraz szczęśliwe monety (1 za 4 talary). Wymiana polega na zwykłym handlu - trzeba mieć klejnoty i/lub monety w plecaku i po prostu je sprzedać NPC w kantorze. Oczywiście działa to też w drugą stronę i można kupić klejnoty oraz szczęśliwe monety za talary, jednak jest to mało opłacalne ze względu na przeliczniki kantoru. Kantor skupuje także wszelakie szaty z kapturem (szaty żywiołów, cienia itp.) oraz zwoje mocy.

Gdy posiadamy już odpowiednie zasoby talarów możemy zastanowić się nad zakupami od kupców Konsorcjum:
  • Posiadają oni unikalne, umagicznione szaty i epolety - również w kilku barwach spoza normalnej palety (oczywiście za odpowiednio wyższą cenę). Ubrań z Konsorcjum nie da się naprawiać i błogosławić zwojami.
  • Stanowią alternatywne źródło olejków i balsamów a także skupują olejki i balsamy za talary.
  • Można zaryzykować i kupić za 200 talarów pakunek z losowym reliktem. W pakunku może znaleźć się relikt z jakiejkolwiek grupy (potwory, zlecenia myśliwskie itp.). Wystarczy podwójnie klinkąć na kupiony pakunek i w naszym plecaku pojawi się losowy relikt.

Oferta Konsorcjum może z czasem się rozszerzyć :).


Elfu
Dodano: 2015-10-21
(Ostatnia Zmiana: 2020-12-20)