Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Konsorcjum Talara

Są ludzie, którym zawsze jest mało. Mało przygód, mało podróży, mało złota… Ich apetyt na życie zdaje się rosnąć w miarę jedzenia. Niestety, starość dopada każdego. Co począć kiedy miecz staje się za ciężki, a trakt zbyt niewygodny dla starych kości? Na szczęście dla lotnego umysłu i prawdziwego sprytu zawsze znajdzie się sposób.Tak powstało Konsorcjum Talara.

Grupa poszukiwaczy przygód, którzy niegdyś zaglądali we wszystkie zakamarki Krain, osiedliła się na pustynii Trinsic. W grocie przed wejściem do Labiryntu, ich dawnej kryjówce, rozpoczęli swoją nową działalność, by pomnażać zyski ze swoich znalezisk. W niedługim czasie zdobyli nową sławę, zaczęli prowadzić własną politykę i bić swoją monetę. Każdy podróżny, który zawita w tamte strony może liczyć na okazje, których nie znajdzie nigdzie indziej.Konsorcjum Talara jest organizacją NPC skupioną wokół handlu ciekawymi i użytecznymi towarami. Posiadają własną walutę - Talary Konsorcjum i jedynie za nią można nabyć dostępne u nich towary.

Talary można zdobyć w kantorze wymieniając na nie duże klejnoty (1 za 1 talara) oraz szczęśliwe monety (1 za 4 talary). Wymiana polega na zwykłym handlu - trzeba mieć klejnoty i/lub monety w plecaku i po prostu je sprzedać NPC w kantorze. Oczywiście działa to też w drugą stronę i można kupić klejnoty oraz szczęśliwe monety za talary, jednak jest to mało opłacalne ze względu na przeliczniki kantoru. Kantor skupuje także wszelakie szaty z kapturem (szaty żywiołów, cienia itp.) oraz zwoje mocy.

Gdy posiadamy już odpowiednie zasoby talarów możemy zastanowić się nad zakupami od kupców Konsorcjum:
  • Posiadają oni unikalne, umagicznione szaty i epolety - również w kilku barwach spoza normalnej palety (oczywiście za odpowiednio wyższą cenę). Ubrań z Konsorcjum nie da się naprawiać i błogosławić zwojami.
  • Stanowią alternatywne źródło olejków i balsamów a także skupują olejki i balsamy za talary.
  • Można zaryzykować i kupić za 200 talarów pakunek z losowym reliktem. W pakunku może znaleźć się relikt z jakiejkolwiek grupy (potwory, zlecenia myśliwskie itp.). Wystarczy podwójnie klinkąć na kupiony pakunek i w naszym plecaku pojawi się losowy relikt.

Oferta Konsorcjum może z czasem się rozszerzyć :).


Elfu&bruxa
Dodano: 2015-10-21
(Ostatnia Zmiana: 2021-10-23)