Rozdział III. Klejnot w Koronie.

System Automatycznych Eventów
Na naszym serwerze poza masą autoquestów działa kilka cykliczncyh auto-eventów. Z czasem pojawiać się ich będzie coraz więcej.

Szczęśliwa Trzynastka

Jak wszyscy zapewne wiecie, Szczęśliwe Monety normalnie można otrzymać tylko z potworów ze Sygijskich Podziemi(Underworld) z szansą 1% na potwora.
 • 13-go dnia każdego miesiąca, w każdym lochu i podziemiach z każdego potwora istnieje 2% szans na to, iż upuści Szczęśliwą Monetę. Zapraszamy do łowów a może szczęście się do was uśmiechnie!

Przypominamy: Szczęśliwe Monety możemy wrzucać do fontanny życzeń w Stygijskich Podziemiach (raz na 24h) lub wymieniać na Talary w kantorze Konsorcjum Talara.


"Ach, ten Przeklęty Tydzień"
 
By urozmaicić nieco PvM w lochach/podziemiach bez bossów/czempionów został zaimplementowany system dający szansę na dodatkowy, specjalny loot w danych podziemiach, w konkretne dni tygodnia. System dedykowany jest głównie dla osób, które też by chciały mieć szansę na zdobycie artefaktu ale nie mają postaci i/lub grupy znajomych by podołać wyzwaniu lub po prostu lubią pograć sobie same we własnym czasie. Szansa na zdobycie specjalnego przedmiotu związanego z autoeventem wynosi 1%, więc trzeba będzie sporo pozwiedzać albo mieć po prostu farta. Przedmioty te mają wbudowany czas "rozpadu" 2 godzin od pozyskania, więc nie da się ich zdobywać "na zapas".

W górach Opuszczonej Warowni znajduje się NPC - Szabrownik (Covettous za 2 poziomem), sprzedający zrabowane z wykopalisk skarby - edariańskie szkatułki. Szkatułki są oczywiście zamknięte a by taką otworzyć, trzeba przełamiać jej wszystkie pieczęcie. By to zrobić należy zdobyć odpowiednie "ziarna" i użyć ich na odpowiedniej pieczęci. Po otwarciu, szkatułka rozsypuje się w proch a w naszym plecaku zostaje jedynie jej zawartość.

Co można wylosować ze szkatułki?
Relikt (80% szans) lub Artefakt (20% szans)

Tydzień prezentuje się następująco:

"Nienawidzę poniedziałków"
Czy chcesz czy nie to teraz nienawidzisz poniedziałków. Dzięki temu w każdy z nich, na terenie Hythloth, z każdego potwora masz szansę na pozyskanie Ziarno Nienawiści.

"Gniewne Wtorki"
Jeśli wszystko Cię denerwuje to musi być wtorek, dlatego w Orczych Kopalniach masz szansę na pozyskanie Ziarno Gniewu.

"Mrożne Środy"
Środa - no to dziś jest Ci zimno i źle... nawet nie próbuj protestować bo my i tak wiemy lepiej. Na pocieszenie możesz wybrać się do Oblodzonych Jaskiń i zdobyć Ziarno Mrozu.

"Szalone Czwartki"
Wszędzie widzisz robale? Jak jeszcze nie to tylko kwestia czasu bo w Twierdzy Terathan masz szansę zdobyć Ziarno Szaleństwa - szalone, nie?

"Gorące Piątki"
Robi się gorąco... Na terenie Ognistych Grót masz szansę na zdobycie Ziarna Ognia.

"Wstydliwe Soboty"
Jest Ci wstyd za wczoraj? Nawet nie odpowiadaj bo my i tak wiemy, że tak - dlatego na terenie Jaskiń Wstydu możesz zdobyć kolejne ziarno.

"Wietrzne Niedziele"
Duje, mało łba nie urwie - a to dlatego bo jesteś w Mieście Pustych Wiatrów, gdzie możesz znaleźć ostatnie ziarno.


Trol na moście, czyli "nie przejdziesz"!

Gdzieś w świecie, na pewnym moście nieopodal Wyrmich Grót pojawił się pewien troll, który odpowiednio "przywita" każdego poszukiwacza przygód i za cholere nie przepuści go przez swój most jeśli ten nie uiści odpowiedniego myta. Czym jest owo myto, jak mu je dać i o co w tym wszystkim chodzi pozostawiamy już do rozwikłania w grze :)  Poniżej kilka informacji dotyczących samego autoeventu:
 • Event zaliczany jest "na konto" a nie na postać i można go wykonać raz na 24 godziny czasu rzeczywistego. Co za tym idzie tylko jedna postać z konta może próbować swych sił na każde 24h.
 • Po poprawnym zaliczeniu eventu możemy przez kolejne 24h przechodzić przez most bez opłacania myta (!!) a jak by tego było mało to dostaniemy od trola losową nagrodę ;).
 • Listy nagród nie podamy bo nie i już!

 Event Świąteczny

"świąteczny" autoquest/autoevent - trwa od 24.12 do 26.12 włącznie.

Na czas trwania eventu, na Śnieżnej Wyspie zagości jakiś dziwacznie ubrany ork... Najwyrażniej jest po prostu szalony ale kto wie, może jak go wysłuchacie i zrobicie o co prosi to otrzymacie od niego jakiś upominek ? :)

Autoquesta można zrobić tylko raz na cały okres trwania eventu. NPC przestanie działać i zniknie po świętach by pojawić się dopiero za rok. W prezentach będą oczywiście różne losowe ozdoby dostępne jedynie z tego świątecznego autoquesta.
Przypominamy - by zaznaczyć przedmiot jako "questowy/do oddania" trzeba kliknać na postac i z menu kontekstowego wybrać "Toggle Quest Item" a następnie zaznaczyć przedmiot.

Dla tych wszystkich, którym ozdoby na nic mamy też miłą wiadomość - możecie je wymieniać w kantorze Konsorcjum Talara za talary.

Podczas eventu obowiazuje zakaz PK na terenie Śnieżnej Wyspy - dajcie się bawić wszystkim ;]

Samhain/Halloween/Dziady Event!

Event trwa od 31 października do 1 listopada włącznie. Wszystkie NPC związane z eventem będą aktywne tylko w okresie jego trwania.
Podczas eventu:

 • Gdzieś przy poletku z dyniami w Ocllo pojawi się pewien Wesoły Farmer. Ten jakże sympatyczny NPC oferuje autoquesta na narzędzia do patroszenia dyni :) Narzędzia mają 3 użycia a sam autoquest można wykonać tylko raz na 48 godzin. Event wymaga własnoręcznie wykonanej roboty - nie zalicza pomocy drużyny/zwierząt/przywołańców.
 • W lochach i podziemiach pojawią się nowe eventowe potwory - nie sposób ich pomylić/przeoczyć, więc nie będziemy psuć niespodzianki i zdradzać jakie.
 • Nieopodal Wesołego Farmera pojawi się portal prowadzący do unikatowego eventowego bossa. Portal jest typem portalu wyzwania, czyli jeśli w niego wejdziemy to nie wyjdziemy, jeśli nie pokonamy bossa lub nie umrzemy i wyjdziemy duszkiem. Boss ma długi czas respawnu, więc zapewne nie wszystkim uda się zdobyć wszystkie skarby w ramach jednego eventu (chyba, że zorganizujecie się w duże grupy).

W ramach nagród z eventa:

 • Narzędzia do patroszenia dyni dostępne z autoquesta.
 • Istnieje 10% szans na wyciągnięcie przerośniętej dyni z każdego eventowego potwora. W przerośniętych dyniach można rzeźbić za pomocą narzędzi z eventowego autoquesta. Istnieje 12 różnych wzorów do wyrzeźbienia.
 • Przy śmierci eventowego bossa każdy żywy, zalogowany gracz w promieniu 20 pól otrzyma wprost do plecaka jedną losową nagrodę:
  • Unikalny zniszczony gobelin (po zablokowaniu w domu można obracać go za pomocą narzędzi dekoratora)
  • Strach na wróble z unikalną grafiką (po zablokowaniu w domu można obracać go za pomocą narzędzi dekoratora)
  • Jedną z dwóch unikalnych dyń ozdobnych o całkiem innym kształcie niż te możliwe do rzeźbienia narzędziem.

Wszystkie ozdobne dynie z eventu po zablokowaniu w domu mają 4 tryby wyglądu przełączane poprzez 2-klik.

 • Brak światła - ciemna grafika.
 • Animowane światło - lekko przygasa i ponownie się rozpala.
 • Stałe przyćmione światło.
 • Stałe pełne światło.

Przerośnięte dynie pozostałe po evencie można sprzedawać za talary w kantorze Konsorcjum Talara.


elfu
Dodano: 2015-10-27
(Ostatnia Zmiana: 2023-02-13)