Rozdział III. Klejnot w Koronie.
Wzgórze Skazańców - System PvP "Z miasta wyjść trzeba wschodnią bramą i póżniej skierować się na lewno, cały czas wzdłóż brzegu. To tam wznosi się niewielkie wzgórze zwane Wzgórzem Skazańców. Będące wystarczająco daleko od miasta by nie przeszkadzać mieszkańcom a jednocześnie na tyle blisko by przypominać wędrowcom o twardym prawie panującym na terenie Korony. Jest miejscem egzekucji i wszelakich kar publicznych. Na jego samym środku wyrasta potężne drzewo zwane "Drzewem Wisielców" - nazwa wyjątkowo trafna bowiem prastare konary służą tam do niczego innego jak wieszania skazańców, to na pętli szubiennicy, to za żebra na pordzewiałych hakach czy w jakikoleiwk sposób zasądzony jako karę. To posępne miejsce, od którego miejska gawiedź na co dzień zwykła stronić, z czasem stało się także dogodnym polem do wszelakich pojedynków i potyczek poza wzrokiem prawa, które to też przymyka oko na toczące się tam pojedynki, jeśli tylko ferwor walki nie rozlewa się na postronnych. "
- Wzgórze Skazańcówto system PvP pozawalający na walki między chętnymi do tego graczami, bez konsekwenscji mechanicznych w postaci naliczania morderstw i statusu "reda".
- Nieopodal Drzewa Wisielców znajduje się gong, którego uderzenie (2-klik) spowoduje, iż wszystkie postacie graczy mające włączoną flagę PvP (na On) otrzymają informację, iż ktoś rzuca wyzwanie na Wzgórzu Skazańców.
- Wchodząc na Wzgórzę dla pewności uruchomcie flage pvp - [FlagaPvP On/[FlagaPvP Off
- By uniknąć sytuacji gdy któs złośliwie uderza w gong a potem ucieka lub po prostu jest nieświadomy działania systemu i "chce sobie kliknąć", przy próbie korzystania z gongu pojawi się odpowiednie okienko z informacją i pytaniem czy na pewno chcemy z niego skorzystać.
- Przy wejściu na Wzgórze ustawiono krzyże ankh by można było się wskrzesić bez względu na status postaci (crim/red itp). Sam krzyż jest poza regionem wzgórza i jak by były jakieś wątpliwości to nie reskillujemy się przy krzyżu ;)
- Podejmując walkę na terenie Wzgóza Wisielców otrzymujemy automatyczny status kryminalisty po 5 sekundach od wejścia w region - jest to zabezpieczenie, by nie uciekać pod straże miasta. Status schodzi na normalnych zasadach, czyli po 120 sekundach bez akcji powodujących status kryminalisty.
- Drzewo wisielców jest też ciekawym punktem fabularnym, więc system będzie wyłączany na czas questów/eventów, które mogą się tam czasem odbywać. Będą o tym stosowne informacje a flaga PvP gracza wchodzącego na teren wzgórza gdy system jest wyłączony będzie automatycznue wyłączana i dostaniemy informacje o tym, że na wzgórzu toczy się event i by nie przeszkadzać GM w prowadzeniu questa.
- Czasem może się zdarzyć, że niczego nieświadomy nowy gracz ze statusem "Młody" wejdzie na teren wzgórza. W takim wypadku obowiązuje normalna ochrona statusu młodego z regulaminu PvP. Jeśli sam nie zaatakuje lub nie zacznie grabić okolicznych zwłok graczy to zostawcie go w spokoju :)
- W razie jakichkolwiek nieporozumień jest Regulamin PvP.
- Stosunkowo blisko wzgórza stoi karczma "Rybeńka" - pamiętajcie, że to miejski budynek publiczny i starajcie się kierować pvp raczej w drugą stronę by potem nie było nieporozumień jak ktoś wjedzie do środka na wierzchowcu itp. a system kontroli miast automatycznie go za to zabije :P
- Obowiązuje całkowity zakaz "uciekania pod straże" albo angażowania straży w walki pvp. Wzgórze jest na tyle oddalone od miasta, że takie "przypadki" nie powinny mieć miejsca.
Ponadto osoba "odpalająca" gong nie może użyć czaru recall, ukryć się ani wejść w żaden portal przez kolejne 5 minut oraz dostaje status kryminalisty by nie uciekła do pobliskiego miasta - są to środki zapobiegawcze by osoby chcące się bawić w pvp miały tam swoją "ostoję" i nie było sytuacji gdy ktoś marnuje ich czas, tłukąc w gong a potem uciekając zanim sie ktokolwiek zjawi. Ku przestrodze, takie złośliwe używanie gongu a potem błyskawiczne znikanie z pola bitwy zanim sie ktokolwiek zjawi będzie skutkowało karami od GM - nie chcesz się bić PvP na wzgórzu to nie ma sprawy ale nie przeszkadzaj tam innym w zabawie. elfu Dodano: 2015-11-05 (Ostatnia Zmiana: 2023-02-04)
|