Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Wzgórze Skazańców - System PvP
"Na wschód od Nowego Minoc, zaraz za bramami miasta, łagodnie unoszący się teren tworzy niewielkie, aczkolwiek dość znane Wzgórze Skazańców. Będące wystarczająco daleko od miasta by nie przeszkadzać mieszkańcom a jednocześnie na tyle blisko by przypominać wędrowcom o twardym prawie panującym na terenie Korony, jest miejscem egzekucji i wszelakich kar publicznych. Na jego samym środku wyrasta potężne drzewo zwane "Drzewem Wisielców" - nazwa wyjątkowo trafna bowiem prastare konary służą tam do niczego innego jak wieszania skazańców, to na pętli szubiennicy, to za żebra na pordzewiałych hakach czy w jakikoleiwk sposób zasądzony jako karę. To posępne miejsce, od którego miejska gawiedź na co dzień zwykła stronić, z czasem stało się także dogodnym polem do wszelakich pojedynków i potyczek poza wzrokiem prawa, które to też przymyka oko na toczące się tam pojedynki, jeśli tylko ferwor walki nie rozlewa się na postronnych. "

 • Wzgórze Skazańcówto system PvP pozawalający na walki między chętnymi do tego graczami, bez konsekwenscji mechanicznych w postaci naliczania morderstw i statusu "reda".
 • Nieopodal Drzewa Wisielców znajduje się gong, którego uderzenie (2-klik) spowoduje, iż wszystkie postacie graczy mające włączoną flagę PvP (na On) otrzymają informację, iż ktoś rzuca wyzwanie na Wzgórzu Skazańców.
 • Wchodząc na Wzgórzę dla pewności uruchomcie flage pvp - [FlagaPvP On/[FlagaPvP Off
 • By uniknąć sytuacji gdy któs złośliwie uderza w gong a potem ucieka lub po prostu jest nieświadomy działania systemu i "chce sobie kliknąć", przy próbie korzystania z gongu pojawi się odpowiednie okienko z informacją i pytaniem czy na pewno chcemy z niego skorzystać. 
 • Przy wejściu na Wzgórze ustawiono krzyże ankh by można było się wskrzesić bez względu na status postaci (crim/red itp). Sam krzyż jest poza regionem wzgórza i jak by były jakieś wątpliwości to nie reskillujemy się przy krzyżu ;)
 • Podejmując walkę na terenie Wzgóza Wisielców otrzymujemy automatyczny status kryminalisty po 5 sekundach od wejścia w region - jest to zabezpieczenie, by nie uciekać pod straże miasta. Status schodzi na normalnych zasadach, czyli po 120 sekundach bez akcji powodujących status kryminalisty.
 • Drzewo wisielców jest też ciekawym punktem fabularnym, więc system będzie wyłączany na czas questów/eventów, które mogą się tam czasem odbywać. Będą o tym stosowne informacje a flaga PvP gracza wchodzącego na teren wzgórza gdy system jest wyłączony będzie automatycznue wyłączana i dostaniemy informacje o tym, że na wzgórzu toczy się event i by nie przeszkadzać GM w prowadzeniu questa.
 • Czasem może się zdarzyć, że niczego nieświadomy nowy gracz ze statusem "Młody" wejdzie na teren wzgórza. W takim wypadku obowiązuje normalna ochrona statusu młodego z regulaminu PvP. Jeśli sam nie zaatakuje lub nie zacznie grabić okolicznych zwłok graczy to zostawcie go w spokoju :)
 • W razie jakichkolwiek nieporozumień jest Regulamin PvP.
 • Stosunkowo blisko wzgórza stoi karczma "Rybeńka" - pamiętajcie, że to miejski budynek publiczny i starajcie się kierować pvp raczej w drugą stronę by potem nie było nieporozumień jak ktoś wjedzie do środka na wierzchowcu itp. a system kontroli miast automatycznie go za to zabije :P
 • Obowiązuje całkowity zakaz "uciekania pod straże" albo angażowania straży w walki pvp. Wzgórze jest na tyle oddalone od miasta, że takie "przypadki" nie powinny mieć miejsca.
Ponadto osoba "odpalająca" gong nie może użyć czaru recall, ukryć się ani wejść w żaden portal przez kolejne 5 minut oraz dostaje status kryminalisty by nie uciekła do pobliskiego miasta - są to środki zapobiegawcze by osoby chcące się bawić w pvp miały tam swoją "ostoję" i nie było sytuacji gdy ktoś marnuje ich czas, tłukąc w gong a potem uciekając zanim sie ktokolwiek zjawi.
Ku przestrodze, takie złośliwe używanie gongu a potem błyskawiczne znikanie z pola bitwy zanim sie ktokolwiek zjawi będzie skutkowało karami od GM - nie chcesz się bić PvP na wzgórzu to nie ma sprawy ale nie przeszkadzaj tam innym w zabawie.

elfu
Dodano: 2015-11-05
(Ostatnia Zmiana: 2021-10-07)