Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Pomazane Groty
"Artykuł w najnowszym wydaniu Wieści z Moonglow, opatrzony kaligrafiami przedstawiającymi wejście do Miejskiego Z.O.O.

Poszukiwany śmiałek chętny podjęcia się sprowadzenia i sprzedaży osobnika zwanego w języku wspólnym Troglodytą, płeć obojętna. Dla osób niewykształconych troglodyta na pierwsze spojrzenie przypomina niekształtnego olbrzyma. Fizys bestyji zdobi czworoboczny nos, para oczu, które rozmiarami niepodobne do siebie - przeważnie lewe małe, prawe duże i mocno wybroczone. Na całym ciele porośnięty brodawkami, w otworze gębowym za popękanymi wargami znajduje się jeden kieł z sąsiednimi nierównymi, powyszczerbianymi zębami, pod nimi rozdwojony podbródek. Istota ta ma olbrzymią głowę ze zjeżonymi włosami. Na karku miedzy łopatkami wielki garb i mniejszy garb na piersi, przedziwnie powykręcane nogi, ogromne stopy i łapy. Wyraz jego pyska przy tym wyglądzie jest mieszanką złośliwości, zdziwienia i smutku, a mimo pokraczności jest niesłychanie silną istotą i zwinną. Stwory te zamieszkują górskie przełęcze i jaskinie. Mimo nie stwierdzonej inteligencji posiadły one umiejętność leczenia i opatrywania siebie oraz zwierząt. Dzięki temu żyją w ścisłej symbiozie z dzikim zwierzem. Oswojone przez nie gatunki im służące, w zamian za prostą opiekę, to; zwierzęta psowate, kotowate oraz niedźwiedzie, w tym niezbadany gatunek zwany w dialekcie leśnym Grobu.

     Ostatnim znanym potwierdzonym kilkoma ekspedycjami badawczymi miejscem występowania jest góra wulkaniczna górująca nad ruinami Trinsic. Odkryte tam niedawno pomazane jaskinie zostały ozdobione malunkami przez bardziej kreatywne osobniki wskazanego gatunku.

     Pochwycenie owych istot da nam możliwość kolejnych badań i oglądu na tę fascynującą ,skrywaną przed oczyma część natury.

     W przypadku udanej wyprawy ekspedycja proszona jest również o zebranie potencjalnych śladów i reliktów pozostałych po przodkach poszukiwanych troglodytów opisywanych w księgach jako Lurg. Badania nad tymi pozostałościami wyjaśnić mają powody wyginięcia owego gatunku pomimo większej siły, rozumu i przystosowania do życia w górskich ostępach.

*Podpisano Naczelnik ZOO Moonglow*"

ultra997


Dodano: 2015-11-14