»Zgłoszenia do pomocy przy projekcie. - Oficjalna Strona UOClone Shard: Tajemnica Edari

Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Zgłoszenia do pomocy przy projekcie.
Zgłoszenia chętnych do pomocy prosimy przesyłać na uoclone@gmail.com  - nie jest to rekrutacja na gm/do ekipy a na fabulantów i budowniczych. Na tym etapie projektu potrzebujemy skończyć przebudowę mapy i przepisać/dodać sporo treści.

Nie mamy zamiaru słodzić i na siłę zachęcać jak to często bywa w wypadku innych serwerów i projektów - Przedstawiamy wam brutalną prawdę i jeśli jesteście w stanie ją zaakceptować i wytrwać to zapraszamy.

By osiągnąć cel w jakimkolwiek projekcie trzeba najpierw włożyć w niego dużo pracy i jak sama definicja mówi nie jest to przyjemność a jedyna nagroda to satysfakcja i w wypadku osób z poza ekipy punkty XP/na konto jeśli ich twórczość przejdzie weryfikację  i zostanie wykorzystana.

Nie ma się co oszukiwać, że to prosta i przyjemna "robota" bo zawsze komuś się coś niepodoba i zawsze będą narzekania jak nie z jednej to z drugiej strony ale taka cena jeśli się chce by całość była porządnie zrobiona. Pisząc się na pomoc miejcie świadomość tego, że poświęcicie sporo wolnego czasu i nikt poza osobami, które też ten czas poświęcają tego tak naprawdę nie doceni. Nie liczcie na oklaski i głaskanie po głowach - liczcie na to, że uczynicie tą grę lepszą dla siebie i dla innych a koniec końców będziecie grali na serwerze gdzie czujecie, że należycie i chcecie grać a nie dlatego bo akurat wydaje się najlepszy z możliwych dostępnych.

Razem budujemy tą grę i osoby pomagające będą miały wpływ na jej jakość.

Czego oczekujemy od budowniczych:

 • Nauczenia się obsługi narzędzia CentrED+ i wykorzystanie go do budowy mapy.
 • Wysokiego poziomu zmysłu estetycznego i kreatywności.
 • Budowania pod zadane plany zagospodarowania danego obszaru - czyli, brak samowolki budowlanej ;]  Ramy wyznaczonego zadania są zwykle dosć jasne a w razie niejasności zawsze można spytać. Jeśli masz za zadanie zbudować miasto w danym klimacie to jest to dość duża dowolność, jednak jeśli trzeba zbudować port a ktoś zrobi tartak z malym portem to będziemy mieć problem.
 • Zdolności logicznego myślenia. Budując dany obiekt trzeba się zastanowić jaki sens jest w robieniu go w ten konkretny sposób. Przykładowo jeśli przerabiamy miasto, trzeba pamiętać o miejscu na sklepy, zastanowić się nad budynkami pod fabułę miasta i budować z rozmysłem. Jeśli pracujemy nad topografią terenu i roślinnością to nie wciskamy wioski na polanie "przy okazji" itp.
 • SYSTEMATYCZNOŚCI i WYTRWAŁOŚCI. W zależności od wyznaczonego zadania budowa może zająć Ci całe miesiące. Podejmuj się jedynie zadań, które wiesz, że chcesz i  jesteś w stanie wypełnić. Mało co ma tak dewastujące skutki na zaufanie do osoby jak podejmowanie się czegoś a potem niedotrzymywanie słowa.
 • Solidnego wykonania i doskonalenia własnych tworów. Jeśli coś robisz to zrób to porządnie. Nie każdy jest od razu mistrzem budowania i często zaczyna/poprawia się jeden budynek kilka razy tylko po to by efekt końcowy był jak najlepszy.
 • Zdolności pracy w zespole. Niektóre regiony będą wymagać pracy kulku osób na raz a będą i takie, które będa potrzebowały nadzoru fabulanta bo będą tworzone dokładnie pod to co napisał.
 • Cierpliwości - mimo wykonanego zadania może minąć dużo czasu nim zostanie ono wykorzystane na serwerze bo wszystko jest tu ze sobą połączone i chcemy wprowadzać zmiany całościowo lub przynajmniej dużymi paczkami.
Mamy osobne serwery budowlane oparte na narzędziu CentrED+ - w wypadku nieznajomości narzędzia możemy wszystko wytłumaczyć a na youtube jest sporo tutoriali i filmików prezentujących możliwości narzędzia.


Czego oczekujemy od fabulantów:
 • Kreatywności i zdolności kreacji w ramach narzuconych przez naszą fabułę i konkretne zadanie.
 • SYSTEMATYCZNOŚCI i WYTRWAŁOŚCI. Jeśli podejmujesz się jakiegoś zadania to je wykonaj i nie zniechęcaj się koniecznością poprawek. Niektóre artykuły potrafią być wielokrotnie zmieniane i redagowane aż osiągną zadowalający poziom. Oczekuj brutalnej prawdy na temat własnych prac i nie poddawaj się przy porażce.
 • Umiejętności tworzenia różnych koncepcji i pisanie zgodnie z tą jaka zostaje zaakceptowana a nie z tą, która się wam najbardziej podoba. Doceniamy chęć pomocy ale by świat i fabuła była spójna musi wywodzić się z jednej nadrzędnej wizji - choćby ktoś był niewiadomo jak utalentowanym pisarzem to prawdziwą wartość dla serwera mają tylko teksty, które jesteśmy w stanie wykorzystać.
 • Umiejętności pracy w zespole. Istnieją zadania na tyle duże, iż prawdopodobnie będą wymagały współpracy 2 lub 3 osób by połączyć to w całość w możliwie zadowalającym terminie. Mogą być także przypadki, że fabulant będzie miał za zadanie pomagać i nadzorować efekty budowy pod to co napisał.
 • Cierpliwości - mimo wykonanego zadania może minąć dużo czasu nim zostanie ono wykorzystane na serwerze bo wszystko jest tu ze sobą połączone i chcemy wprowadzać zmiany całościowo lub przynajmniej dużymi paczkami.

Czas leci nieubłaganie i tak jak serwer może działać jeszcze nawet i 10+ lat, tak dobrze by było żeby jak najwięcej z tego czasu było już w wersji maksymalnie ukończonej. By przyspieszyć ten rozwój pomoc jest niezbędna.


elfu
Dodano: 2016-08-19