Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Instalacja

Jeśli jesteś nowym graczem to przed rozgrywką KONIECZNIE przeczytaj dział porad oraz tworzenie postaci a następnie przejdź do instalacji.

Instalacja Ultimy Online Classic (2D)

Podwyższanie wersji gry

By połączyć się za pomocą klienta 2D, niezbędny jest dodatkowo program UOSteam lub ewentualnie UORazor (linki do obu znajdują się w dziale pliki). W samym programie, w oknie startowym należy:

- Wskazać odpowiednią ścieżkę do pliku client.exe oraz katalogu z grą.

- zaznaczyć opcję "remove encryption"/"usun kodowanie"

- jako ip wpisać uoclone.pl

- jako port podać 2593

- Odznaczyć opcję "Encryption required" (UOSteam)

Uwaga! W razie gdy posiadasz już u nas konto i chciałbyś je odmrozić, najlepiej ten fakt zgłosić komuś z Ekipy - obecnie odmrażając je z panelu gracza trzeba poczekać na efekt czasami nieco dłuzej.

Pamiętajcie, że UOClone: TE to serwer z wymogiem RPG/klimatu a co za tym idzie obowiązkowe jest wypełnienie przynajmniej opisu wyglądu swojej postaci w grze - radzimy to zrobić zaraz po stworzeniu postaci i wyjściu z komnaty ras by uniknąć niepotrzebnej wizyty w więzieniu.

Opis zewnętrzny jest koniecznym elementem aby grać na TE. Za brak opisu GM może przyznać ujemne punkty lub ukarać gracza w inny sposób. Dopilnujcie zatem aby Wasza postać zaraz po wkroczeniu do świta TE posiadała swój unikalny opis wyglądu.
Gracze grający na kliencie 2d mogą go uzupełnić poprzez dwukrotne kliknięcie w paperdollu na pierwszy zwój znajdujący się przy prawej stopie postaci. Po kliknięciu w puste pole zwoju ukaże się kursor. Opis można dowolnie zmieniać oraz przeklejać z plików tekstowych.


Pamiętajcie, że opis wyglądu, to opis zewnętrzny postaci. To co widać, czuć i co można wydedukować patrząc na nią i jej zachowanie. Przykładowo: młody/stary, wzrost, budowa ciała, kolor oczu/ włosów, sposób poruszania się, widoczne znaki szczególne - wszystko to co przeciętny przechodzień widzi mijając naszą postać na ulicy.

Częste błędy: wpisywanie w opisie wyglądu imienia postaci, części historii postaci, jej pochodzenie i cechy charakteru, opisy bezwzględnie narzucające innym graczom określone zachowanie oraz rzeczy, których nikt nie widzi bo są zasłonięte przez ubranie/zbroję. 

Przykłady z konkursu na opis postaci.


jah
Dodano: 2019-08-11