Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Żerowisko Uskrzydlonej Pożogi

Wulkaniczne Wzgórze: Archipelag Ognistej Góry 

Podobno w Krainach można spotkać Tych, którzy byli świadkami narodzin Uskrzydlonej Pożogi. Kto wie, być może przy kuflu piwa udałoby się posłuchać ich opowieści o tym, jak za pomocą potężnego zaklęcia związali Raroga z Wulkanicznym Wzgórzem na Archipelagu Ognistej Góry. Musiał to być niezwykły i skuteczny wyczyn, gdyż Uskrzydlona Pożoga żeruje w tym miejscu do dziś. Każdy, kto jest wystarczająco odważny, albo po prostu szalony, może się o tym przekonać i przyzwać Raroga aby się z nim zmierzyć. Wystarczy odszukać wejście do Tunelu w wulkanicznej skale, zwabić Ognistego Ptaka i stanąć z nim do walki.


Przywołanie Raroga

Aby przyzwać Uskrzydloną Pożogę należy uzbierać 10 płonących serc, które można znaleźć w ciałach żywiołków ognia. Serca złożone na ołtarzu (dwuklik na serce -> celownik na ołtarz) na Wulkanicznym Wzgórzu zwabią Raroga. W walce na pewno pomocny będzie Rytuał Lustrzanego Tańca Deszczu.


Lustrzany Taniec Deszczu

W plecaku postaci, która przyzwie Uskrzydloną Pożogę (czyli złoży serca na ołtarzu) pojawi się Klejnot Deszczowego Rytuału. Należy zabrać go na Deszczowy Szczyt (dwuklik na klejnot -> akceptacja zadania -> dwuklik na bramę na Deszczowy Szczyt). Po przekroczeniu bramy trzeba poruszać się odwrotnie do tego, co pokaże klejnot (np. gdy robi się czerwony, stajemy na błękitnym polu itd.). W przypadku pomylenia kroków postać spadnie ze Szczytu, ale może próbować dalej, dopóki posiada klejnot. Gdy uda się odtańczyć Lustrzany Taniec Deszczu nadciągnie pomoc w walce.

Uskrzydlona Pożoga to niestandardowy przeciwnik, warto zatem wybróbować podczas starcia różną taktykę.
bruxa&Krzy
Dodano: 2021-11-21
(Ostatnia Zmiana: 2021-11-22)