Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Cechalia

Prawdziwa sława to nieśmiertelność. Wiedzą o tym bohaterowie stąpający po ziemiach Krain. Jedni pracują na nią mieczem, inni ostrym jak brzytwa rozumem, niezrównanym talentem do poskramiania zwierząt, czy biegłością w magii. Są jednak i tacy, którzy kują swoją glorię młotem, strugają ją w drewnie, znaczą atramentem, czy wyszywają igłą. Rzemieślnicy, o których pamiętają Krainy. Tak dobrzy w swym fachu, że zmieniają go w prawdziwą sztukę. Artyści rzemiosła. Gdzie ich szukać jak nie w stolicy Korony? Nowym Minoc, Domu Rzemiosła, gdzie kuźnie, kopalnie i warsztaty nie zasypiają nigdy. Dlatego to właśnie w Klejnocie Korony odbywają się Zawody Rzemieślnicze zwane Cechaliami.

Dni Rzemiosła, podczas których odbywają się zawody to prawdziwy festyn rękodzielnictwa. Trwają kilka dni i przyciągają fachowców, kupców i gapiów z całych Krain.

Podczas Cechalii rzemieślnicy walczą o tytuł Arycyrękodzielnika i Fachmistrza. Alchemicy stają naprzeciw sobie w Starciu Żywiołów i prześcigają się o miano Pana Żywiołów, a posiadacze golemów wystawiają swe konstrukty w nadziei na zostanie Mistrzem Golemów. Przy okazji zawodów w mieście odbywają się liczne gry i zabawy dla wszystkich przybyłych. Do najpopularniejszych należą: „Pokaż Mi Swoje, A Pokażę Ci Moje”, „Co kryje kamień”, „Purpurowe Wstążki” i loterie.

Aktualne tytuły:

1. Arcyrękodzielnik:

Albea D'Mae

2. Fachmistrz:

Majster - Albea D'Mae

Krawiec - Ailo

Kowal - Albea D'Mae

Skryba - Marabea

Stolarz - Albea D'Mae


bruxa
Dodano: 2023-07-06
(Ostatnia Zmiana: 2023-07-07)