Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Drwalnictwo (Lumberjacking)
DrwalnictwoSpacerując na północnym obrzeżach Britanii, do twych uszu dochodzi miarowo powtarzający się dźwięk. Zaciekawiony starasz się zbliżyć do źródła tego dźwięku. Nagle przed sobą widzisz wysokiego mężczyznę, trzymającego w jednym ręku siekierę, a pod pacha kilka belek drewna. Wątpisz by udało ci się w ogóle podnieść tyle drewna a co dopiero nieść je w jednym ręku. Widzisz jak człowiek spokojnie podchodzi do konia, na którego grzbiecie przytroczone było już kilkanaście belek. Nagle mężczyzna błyskawicznie odwraca się w twym kierunku, łapiąc za stylisko siekiery. Spogląda przez chwile, po czym opuszcza broń.
– Hmm... witaj. Wybacz, ale w lasach często można natrafić na różne niebezpieczne istoty, i trza uważać. Widzę, że z zainteresowaniem patrzysz na mego konia jucznego i na drewno. Co? Chciałbyś spróbować zawodu drwala? Hmm... to nie jest łatwy kawałek chleba. Trza wiele łazić, bo z jednego drzewa można uzyskać tylko kilka przydatnych belek drewna. A patrząc z drugiej strony nie jest się przywiązany do jednego miejsca i można zwiedzić kawał świata, bo drzew w Sosarii nie brakuje.

Co będzie potrzebne?

Do ścinania drzew wystarczy siekiera lub dowolny topór.

Jak ścinać?

Po zakupie siekiery lub topora u kowala należy wziąć narzędzie do ręki i udać się do lasu lub sadu. Aby pozyskać drewno należy podejść do drzewa, dwukrotnie kliknąć na siekierę a później celownikiem trafić w drzewo. Z jednego drzewa można ściąć do 40 belek drewna. Im wyższy poziom umiejętności tym szybciej i łatwiej pozyskuje się drewno.

Dodatkowe zasoby

Oprócz drewna mamy szansę pozyskać z drzew również sieci pajęcze, od 60% umiejętności fragmenty kory, natomiast od 100% lśniące bursztyny, luminescencyjne grzybki oraz trujące rośliny.

Drwalnictwo a walka

Postać walcząca toporami otrzymuje dodatkowy bonus do zadawanych obrażeń zależny od poziomu Drwalnictwa (nie sumiuje się z bonusem z Górnictwa).

Ta umiejętność liczy się również do obniżenia kosztów ataków specjalnych.

Dobre rady

  • Istotną kwestią podczas ścinania drzew jest wyłączenie w opcjach przezroczystości ścian. W innym wypadku drzewa stają się przezroczyste i w momencie próby ich ścinania klient interpretuje to jako uderzanie w ziemie "za drzewem", a nie w samo drzewo.
  • Ponieważ bele drewna są dość ciężkie, dobrze jest mieć jakieś zwierze juczne. Trzeba jednak pamiętać, że gdy chcemy oddać zwierze juczne do stajni musi mieć puste juki.
  • Samo drewno nie jest dochodowe, więc dobrze dodatkowo nauczyć się umiejętności Stolarstwo lub Wytwarzania łuków.

Dodano: 2006-02-04
(Ostatnia Zmiana: 2023-05-06)