Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Drwalnictwo
 DrwalnictwoSpacerując na północnym obrzeżach Britanii, do twych uszu dochodzi miarowo powtarzający się dźwięk. Zaciekawiony starasz się zbliżyć do źródła tego dźwięku. Nagle przed sobą widzisz wysokiego mężczyznę, trzymającego w jednym ręku siekierę, a pod pacha kilka belek drewna. Wątpisz by udało ci się w ogóle podnieść tyle drewna a co dopiero nieść je w jednym ręku. Widzisz jak człowiek spokojnie podchodzi do konia, na którego grzbiecie przytroczone było już kilkanaście belek. Nagle mężczyzna błyskawicznie odwraca się w twym kierunku, łapiąc za stylisko siekiery. Spogląda przez chwile, po czym opuszcza broń.
  - Hmm witaj. Wybacz, ale w lasach często można natrafić na różne niebezpieczne istoty, i trza uważać. Widzę że z zainteresowaniem patrzysz na mego konia jucznego i na drewno. Co? Chciałbyś spróbować zawodu drwala. Hmmm to nie jest łatwy kawałek chleba. Trza wiele łazić, bo z jednego drzewa można uzyskać tylko kilka przydatnych belek drewna. A patrząc z drugiej strony nie jest się przywiązany do jednego miejsca i można zwiedzić kawał świata, bo drzew w Sosarii nie brakuje.  


Co nam będzie potrzebne:
1.    Siekiera lub dowolny topór


Jak ścinać?
Po zakupie u kowala siekiery lub topora trzeba wziąć ją do ręki i udać się do lasu. Aby uzyskać drewno należy podejść do drzewa, dwukrotnie kliknąć na siekierę a później celownikiem trafić w drzewo. Z jednego drzewa można ściąć do 40 belek drewna. Im wyższy poziom umiejętności tym szybciej i łatwiej uzyskuje się drewno.

Dodatkowo mamy szansę pozyskać z drzew pajęczyny, od 60% umiejętności fragmenty kory a od 100% lśniące bursztyny, luminescencyjne grzybki oraz trujące rośliny.
Postać walcząca toporami otrzymuje dodatkowy bonus do zadawanych obrażeń zależny od poziomu drwalnictwa( nie sumiuje się z Górnictwem).
Ta umiejętność liczy się do obniżenia kosztów ataków specjalnych..

Dobre rady:
- Najważniejszą rzeczą jest, że żeby udało się ścinać drzewo, trzeba koniecznie wyłączyć przezroczystość ścian. W innym wypadku drzewa stają się przezroczyste i w momencie, gdy chcemy je ściąć komputer interpretuje, że uderzamy w ziemie "za drzewem" a nie w drzewo.
- Ponieważ bele drewna są dość ciężkie dobrze jest mieć jakieś zwierze juczne. Trzeba jednak pamiętać, że gdy chcemy oddać zwierze juczne do stajni musi mieć puste juki.
- Z samym drewnem nic się nie zrobi więc żeby zarobić, dobrze jest nauczyć się stolarstwa lub Wytwarzania łuków.
Dodano: 2006-02-04
(Ostatnia Zmiana: 2020-11-18)