Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Tworzenie Łuków (Bowcraft/Fletching)
Tworzenie ŁukówZwiedzając Britanię, w niewielkim zaułku koło teatru natykasz się na niewielki sklep z szyldem przedstawiającym kusze. Przed sklepem zauważasz konia jucznego obładowanego belkami drewna i postać siedząca na ławeczce. Okazuje się, że to potężnie zbudowany, ciemnowłosy mężczyzna. Na twoich oczach z małej skrzynki wyciąga, różnorakie narzędzia i struga coś z drewna. Zaskoczony przyglądasz się jak silne i wydawałoby się niezgrabne palce z gracja operują narzędziami i z kawałka drewna wyczarowują łuk. Mężczyzna zakłada cięciwę, napina łuk i mruczy z zadowoleniem. W tej chwili zauważa Cię:
  -Hmm witaj, nie zauważyłem cię wcześniej. Długo tak stoisz z otwarta gęba? Hę? Aaa, spodobało Ci się moje rzemiosło. Cóż, nic prostszego. Musisz zakupić taki zestaw - wskazuje skrzynkę. - Dostaniesz go u każdego kupca handlującego łukami. Musisz zdobyć drewno i spróbować. 


Co nam będzie potrzebne:
1. deski
2. zestaw łucznika.
3. pióra - jeśli robimy strzały bądź bełty.

Jak robić łuki, kusze.

Jeśli mamy już zestaw łucznika i drewno to 2 razy klikamy na Zestaw ?ucznika i wybieramy z menu to co chcemy wykonać.

Jak robić strzały i bełty.

By zrobić strzały bądź bełty musimy mieć Zestaw ?ucznika, drewno i pióra. Pierwszym krokiem jest zrobienie drzewca do strzał/bełtów (shaft). Wybieramy w menu Zestawu ?ucznika dział Materials i a w nim Shaft. Trzeba pamiętać, że robimy od razu drzewce z całego zmagazynowanego drewna (jedna deska to jedne drzewce). Następnym krokiem jest zrobienie strzał bądź bełtów. Z menu Zestawu ?ucznika wybieramy dział Ammunition, a tam z kolei to co chcemy zrobić, czyli albo strzały (arrows) albo bełty (crossbow bolt). Przy robieniu strzał/bełtów uzyskujemy ich taka ilość ile mamy w plecaku "kompletów" drzewc + pióro.

Dobre rady:

- Bele drewna zdobywamy albo je kupując albo ścinając samemu (patrz umiejętności Lumberjacking). Przed wytworzeniem czegokolwiek należy najpierw pociąć je na deski za pomocą struga (do kupienia u stolarza)

- Pióra zdobywa się z ciał ptaków i harpii. Żeby je uzyskać klikamy dwukrotnie na sztylet/nóż (lub inna broń sieczna), a następnie celownikiem na martwe ciało. W wyniku naszego działania w ciele pojawiają się jakaś ilość piór. Wystarczy tylko 2 razy kliknąć na ciało i zabrać pióra. :-)

- Ponieważ bele drewna są dość ciężkie dobrze jest mieć jakieś zwierze juczne. Trzeba jednak pamiętać, że gdy chcemy oddać zwierze juczne do stajni musi mieć puste juki.

Narzędzia runiczne:

Z autoquesta od Jenny, Przybocznego Kwatermistrza Purpuroiwych Płaszczy z Minoc mamy małą szansę na otrzymanie runicznych narzędzi do tworzenia łuków, równą 1 do 50.

Rodzaj Drewna Jabłoń Cedr Cis Dąb
Min. Intensywność 20% 50% 55% 65%
Max. Intensywność 70% 90% 100% 100%
Min. Liczba Właściwości magicznych 1 2 3 4
Max. Liczba Właściwości magicznych 2 3 3 4

Dodatkowo runicznymi  narzędziami do tworzenia łuków możemy stworzyć łuki i kusze z magicznymi właściwościami przekraczającymi normalne ograniczenie nasycenia właściwości:
  • Zwiększenie szansy na trafienie(hci) do 25%.
  • Zwiększenie szansy na obronę(dci) do 25%.
  • Szczęście do 120.
  • Odporności do + 18%.Dodano: 2006-02-04
(Ostatnia Zmiana: 2022-01-27)