Rozdział III. Klejnot w Koronie.

Anatomia (Anatomy)
AnatomiaWszystkie dni są takie same. Rozmyślał Roy. Jak zwykle o tej porze siedzę w karczmie popijając "czerwonego byka". Ehhh...nawet wino wciąż to samo. Mogłaby się w końcu dziać jakaś akcja. Rzekł w smutku po czym wziął dużego łyka z kubka. Roy nie był zwyczajnym handlarzem czy kupczykiem. Był Znachorem a wiadomo, że znachorzy z natury są agresywni i zapalczywi. Toteż hasło wygłoszone do karczmarza nazywające go psią rzycią i rozkazujące przyniesienie więcej wina inaczej ten pożegna się z przyrodzeniem nikogo nie zdziwiło. Nagle do karczmy w wielkim hałasie wszedł pewien mężczyzna, stanął w drzwiach i rozejrzał się. W karczmie było strasznie ciemno więc nowo przybyły nie mógł dojrzeć innych gości karczmy. Ubrany był o dziwo w rażącą błękitną szatę. Roy podniósł głowę znad kubka, rozejrzał się po karczmie zdziwiony by 3 w sekundy później wraz z wszystkimi obecnymi w karczmie roześmiać się do rozpuku. Znachor zmierzył postać wzrokiem i od razu wiedział że przed nim stoi chuchro jakich mało. Ten krzywy nos, wykrzywione uzębienie, twarz tonąca w piegach oraz błękitna szata skłoniła go do jednego przypuszczenia. Nagle podchmielony Roy wszedł na stół po czym krzyknął do wszystkich w karczmie. Ty głupi mięczaku chodź sprawdzimy jakim jesteś mężczyzną. Rzekł po czym chwiejnie zszedł ze stołu i z pałką, którą dostał od jakiegoś człeka ruszył na tego w blękitnej szacie. Człowiek w błękitnej szacie słyszał to lecz nie widział Roya. Widział tylko biała pałkę zmierzającą w ich kierunku. Roy nagle zatrzymał się w połowie drogi z pobladłą twarzą, bo to co zobaczył przyprawiło go o zawrót głowy. Nagle do karczmy wszedł drugi człowiek w równie błękitnej szacie, lecz tym razem Znachor wiedział, że za tą budową ciała kryje się niesamowity siłacz. Szybko obrócił się i wręczył stojącemu obok człekowi pałkę po czym oddalił się w stronę wyjścia tylniego.  
-Unek jeszcze nie zamówiłeś jadła. Rzekł drugi
-Mistrzu. Ten z białą pałką mi groził i ogólnie śmiali się z naszego rodowego koloru i… i… mówili, że jestem mięczak. Rzekł chłodno Unek
-Już ja im pokażę......Rzedł osiłek po czym ruszył na niczego niespodziewających się gości tawerny.
Na drugi dzień Roy miał kuuuupę roboty.


O Anatomii:
  • Z każdym trafionym we wroga ciosem podczas walki istnieje szansa na zadanie większych obrażeń. Jeśli test na dodatkowe obrażenia od anatomii jest pomyślny, zadajemy aż do 65% więcej obrażeń. Ilość tych uszkodzeń jest zależna od wysokości umiejętności.  
  • Anatomia odgrywa ważną rolę podczas leczenia bandażami, zwiększając efektywność leczenia.
  • Wysoki poziom Anatomii oraz Oceny Inteligencji (Evaluate Inteligence) pomaga unikać ciosów podczas walki bez broni.
  • Anatomia wraz z umiejętnością leczenia (Healing) jest niezbędna do odtruwania (od 60% obydwu umiejętności) i wskrzeszania zmarłych (od 80% obydwu umiejętności).
  • Na poziomie umiejętności 65% możemy zobaczyć procentowo stamine innych ludzi.
  • Anatomia jest jedną z najważniejszych umiejętności potrzebnych wojownikowi.Badanie siły I zręczności za pomocą Anatomii
Odpowiedź na badanie zręcznościOdpowiedź na badanie siłyStatystyki
"like they barely manage to stay standing." "like they would have trouble lifting small objects." 0-9
"Very clumsy." "Rather Feeble." 10-19
"Somewhat uncoordinated." "Somewhat weak." 20-29
"Moderately dextrous." "To be of normal strength." 30-39
"Somewhat agile." "Somewhat strong." 40-49
"Very agile." "Very strong." 50-59
"Extremely agile." "Extremely strong." 60-69
"Extraordinarily agile." "Extraordinarily strong." 70-79
"Moves like quicksilver." "Strong as an ox." 80-89
"One of the fastest people you have ever seen." "One of the strongest people you have ever seen." 90-99
"Superhumanly agile." "Superhumanly strong." 100+

Dodano: 2006-02-04
(Ostatnia Zmiana: 2022-01-11)